Kontakt Domů

Popis

Spojte příjemné s užitečným. Přivítejte s námi jaro v Beskydech a zároveň oslavte svátek St. Patrick's Day. Můžete se těšit na irské speciality, soutěž o hodnotné ceny, živou hudbu, zelené pivo a samozřejmě nesmí chybět i černé pivo Guiness. Dozvíte se také kdy, proč a kde se tento svátek slaví a další zajímavosti s tím spojené. Víte například, kdo je Leprechaun?:-)

Symbolem Irska je trojlístek, nejen díky tomu je irskou barvou zelená. Z tohoto důvodu je právě 17. března tato barva vidět skoro všude. Nejenže se lidé oblékají do zeleného oblečení, v Dublinu a New Yorku se dokonce lije do řek zelená barva či se na zeleno barví potraviny. Nejvíce bouřlivé oslavy jsou samozřejmě v samotném Irsku. Ulice jsou plné lidí, konají se různé přehlídky a festivaly. Vše umocňuje tradiční irská hudba a tanec. Velké oslavy se v tomto duchu konají také ve Velké Británii, Spojených státech, Kanadě, Austrálii, na Novém Zélandě a v dalších zemích. V České republice sice mnoho Irů nežije, přesto se i tady o Dni svatého Patrika v mnoha nejen irských hospodách konají oslavy. I my si proto můžeme v naši zemi dát při této příležitosti zelené pivo:-)

Žlutá turistická značka nás zprvu zavede kolem železničního viaduktu v Dolní Lomné k železničním závorám se zachovalým obydleným domečkem s příznačným jménem ,,Pod Skalkou". Náhoda tomu tak téměř vždy chce, že se zde musíme zastavit a počkat na projíždějící vlak.

Za závorami již končí asfaltka a my se konečně dostaneme do vytoužené přírody. První část lesní cesty je trošku strmá a krkolomná díky lesním úpravám terénu. Začneme pomalu stoupat dříve hustými lesy, které nás na předešlých výletech obklopovaly během celého výstupu. Bohužel po napadení kůrovcem, parnými léty a velkými vichřicemi v posledních letech tomu již tak není. Cestička směrem k nejvýchodnějšímu vrcholu Moravskoslezských Beskyd se nám občas ztratí, protože na místech, kde kdysi byly neprostupné lesy jsou dnes již jen polomy.

Po jedné z našich učebních zastávek u Viščoránek pomalu ale jistě stoupáme na Malou Skalku (798 m). Největší otevřené prostranství s úžasnýmí výhledy do krajiny nás uchvátí na Velké Louce. Zde projdeme kolem krásné horské chalupy, posedu myslivců a vrcholu Velká Louka. Odpočinkem nám bude další část putování mírně dolů a to po vrstevnici kolem dvou nepojmenovaných vrcholů. Před napojením na červenou značku se dostaneme opět na asfaltovou cestu.

Samotný vrchol Skalka (932 m) je zastřen hustým porostem stromů. O kousek dále strmě odbočíme opět do lesa, kde nás bude na mýtině vítat pro turisty KČT jejich srdcová záležitost a to chata stejného jména. Chata byla postavena v roce 1928 ve výšce 910 m a prodělala krušné časy včetně vyhoření do základů po rozsáhlé rekonstrukci těsně před zahájením provozu v roce 1998. Díky obětavosti turistů, brigádnické činnosti a finančních darů se zde opět můžeme na naši pouti občerstvit. V říjnu roku 2018 zde turističtí nadšenci oslavili krásné jubileum 90 let této chaty.

Nazpátek sestoupíme do údolí částečně hustými lesy a polomy po červené značce až narazíme na asfaltovou cestu mezi domky a rekreačními chatkami. Naše putování končí v obci Mosty u Jablunkova, která leží v nejvyšším bodě Jablunkovského průsmyku mezi vrchy Gírová a naši dnešní destinací.

Destinace: Chata Skalka
Délka trasy: 14.2 km
Místo srazu: Vlakové nádraží Havířov
Čas srazu: 7:30 hod.
Výchozí stanice: Žel. st. Bocanovice
Konečná stanice: Žel. st. Mosty u Jablunkova
Start výletu: 9:00 hod.
Předpokládaný návrat: 19:00 hod.
Úroveň jazyka: A1 - B2
Náročnost: ikonaikonaikonaikonaikona
(2/5 - vhodné pro turisty, kteří občas někde vyrazí)

Trasa

Co můžete očekávat

Výhody našich výletů

 • zbavení se ostychu
 • výuka v reálném prostředí
 • spojení příjemného s užitečným
 • poznávání nových lidí s podobnými zájmy
 • Foto z minulé akce

  foto z minulého výletufoto z minulého výletufoto z minulého výletufoto z minulého výletufoto z minulého výletu

  Objednávkový formulář

  No fajne, hned ušetříš 200Kč za jednoho!

  No fajne, tak to máš hned 599Kč za všecky!

  Souhlasím s obchodními podmínkami a se zpracováním osobních údajů v souladu s Obecným nařízením Evropského parlamentu a Rady č.2016/679 neboli GDPR.

  FAQ (často kladené otázky)

  Vybavení?

  ikona botyDoporučujeme vhodnou pevnou obuv a pohodlné oblečení do přírody.

  ikona tužkyVezměte si s sebou něco na psaní a hlavně dobrou náladu.

  ikona jídlaNěco malého na zub ti určitě bodne.

  ikona pivaŘidičák radši nech doma, naše motto: "S každým pivkem o úroveň výš!" :)

  Záleží na mé úrovni angličtiny?

  Moc to neřeš, pokud o sobě dokážeš říct pár slov, výlet si užiješ stejně jako pokročilejší studenti. A pokročilejší výletníci si taky příjdou na své, pro ně občas máme i rodilého mluvčího.

  Pro koho je kurz určen?

  Pro širokou veřejnost ať již jste s námi někdy studovali či nikoliv. Pro ty, kteří se rozhodli věnovat své angličtině aktivně a zároveň spojit příjemné s užitečným.

  Mohu s sebou vzít děti?

  Samozřejmě, pokud jsou však zvyklé na hory chodit a ujdou celou délku trasy. Nedoporučujeme s sebou brát děti mladší 7 let. Pokud jsou však sporťáci, mohou s nám jít i mladší:-)

  Co je v ceně výletu?

  Co není v ceně výletu?

  Tempo?

  Je přizpůsobeno tak, aby vyhovovalo všem. Nejde o žádný závod, do naší cílové stanice dorazí i rekreační turisté, kteří nebudou mít problém tuto vzdálenost zdolat díky našim učebním přestávkám.

  Omezení?

  Nekoná se za nepřízně počasí. V takovém případě budete včas informováni, můžete potom využít dalšího termínu.

  Uzávěrka?

  7 dní před každým termínem.

  Účastníci našich výletů

  Tomáš

  Tomáš

  Zúčastnil jsem se již mnoha výletů s jazykovou školou Lovely Language School. A vřele je doporučuji všem. Na výletech je vždy super parta a konverzace je zde opravdu hrou. Velký přínos pro mě má, že si opravdu bez ostychu pohovořím anglicky s dětmi, se studenty škol, s dospělými na všech úrovních. Konverzace zde plyne dle mého o mnoho jednodušeji než v učebnách. Chtěl bych tímto poděkovat našim zkušeným a přátelským lektorům za obětavost a perfektní organizaci těchto výletů.

  Tereza

  Tereza

  Výšlap jsme si moc užili, nasmáli jsme se a naučili se něco nového v angličtině. Děkujeme!

  Petr

  Petr

  Výšlap na Kozubovou byl můj první s jazykovou školou, kam jsem dříve chodil na lekce. Akce tohoto druhu považuji za výborný nápad. Za sebe oceňuji možnost osvěžit si konverzaci v angličtině a poznat nové lidi, vše spojeno s pohybem v příjemném prostředí. To se povedlo díky lektorce Petře a bezchybné organizaci. Určitě se zase někdy přidám.

  Věra

  Věra

  Byl to můj druhý pohodový výšlap s angličtinou a lituji, že nemůžu s vámi chodit častěji. Děkuji Petře za trpělivost s našimi znalostmi a ostatním za příjemnou společnost

  Emil

  Emil

  Zúčastnili jsme se prvního výletu v roce 2018 a můžeme jen doporučit. Výborně strávený sobotní den. Za danou cenu téměř celodenní konverzace v AJ a to i za účasti rodilého mluvčího. Fajn parta i ostatních lidí. Velice doporučuji také konverzace zdarma každý první pátek v měsíci - Zodomka.

  Tomáš

  Tomáš

  Vřele doporučuji tuhle jazykovku, obzvláště výlety na kole a angličtinu pěšky....nezávazná konverzace, příjemní lidé a výborní lektoři. Angličtina mi pomáhá při výletech za potápěním v Egyptě a jiných zemích.

  Lucie

  Lucie

  Výlety se vždy vydařily, skvělá organizace, parta super lidí, které člověk pozná, kolem samá příroda, co víc si přát... a hlavně English please English! :D Všem můžu jen vřele doporučit ! :)

  Ketty

  Ketty

  LLS mohu doporučit určitě všem bez rozdílu věku. Škola je na velmi vysoké úrovni. Výuka probíhá v přátelské atmosféře, vč. různých outdoorových aktivit. Posun v konverzaci byl znatelný již po absolvování pár lekcí i následném praktickém uplatnění např. při dovolené v zahraničí.

  obrázek z výletu
  obrázek z výletu
  obrázek z výletu

  Máš zájem o jazykový kurz?

  Hledal jsi kurz angličtiny a místo toho jsi našel naše výlety?
  Snadná pomoc, navštiv stránky naší havířovské jazykové školy Lovely Language School a vyber si kurz, který ti bude nejvíce štymovat. "Ať ti to gró a zpjévo!"

  Lovely Language School

  papoušek

  Kontakt

  ikona adresa

  Zastav se

  E. Krásnohorské 1304/16
  73601 Havířov - Podlesí

  Jejda, pokud jsi nás nezastihnul, asi učíme nebo jsme někde v terénu. Zkus nám cinknout.

  ikona adresa

  Zavolej nebo napiš

  +420 776 223 647
  info@lovelyenglish.cz

  Pokud to nezvedáme, nevěš hlavu, zavoláme ti zpět nebo nám pošli krátkou textovou zprávu (SMS).

  ikona adresa

  Máme otevřeno

  Po-Čt: 8:00 - 18:00
  Pá: 8:00 - 16:00

  Nekvaltuj, jsme v jednom kole, než za námi vyrazíš, radši si domluv schůzku předem.

  ikona sociální media

  Jsme na sockách

  Facebook Instagram Twitter

  Kukni co je u nás nového nebo napiš co máš na srdci.

  © 2024 Lovely Language School, ič: 73175927, zapsán v živnostenském rejstříku MÚ Havířov, designed by Personal Computer Consulting