Kontakt Domů

Popis

Nenáročná výstupovka z vlakového nádraží nás zavede na nejvyšší horu české části Jablunkovského mezihoří, Gírovou. Hned na začátku vystoupáme kolem známé bobové dráhy, ski areálu a nové sedačkové lanovky u hotelu Grůň.

Jako odměnou za vynaložené úsilí nám bude ztrácející se zvuk rychlokomunikace za našimi zády. Začíná zde lesní stezka, která vede mírně zvlněným terénem až k chatě Studeničný na hoře stejného jména v nadmořské výšce 717 metrů. Následně se projdeme kolem posledních usedlostí včetně rodinné farmy s pasoucími se stračenami, což je balzám na duši pro nejednoho turistu. Nacházíme se jen několik málo kilometrů od polské a slovenské hranice. Další zajímavostí je, že na úpatí hory se nachází skalní útvar zvaný Čertův mlýn, kde podle místních pověstí sídlili čarodějnice a čerti. V roce 2010 zde došlo po vytrvalých deštích k velkému sesuvu hornin na jižním svahu, kde vede právě červená značka ze Studeničného na Gírovou a bylo nutné ji obcházet po zelené.

Na rozcestí Štípanka se můžeme pro změnu kochat nádherným výhledem na východní hřeben Moravskoslezských Beskyd. Vydáme se doprava a pak je to již na vrchol kousek. Závěrečný kopec, kde na 200 vzdálenostních metrech nastoupáme 60 výškových metrů nás nezavede hned na vrchol Gírová, ale k turistické chatě, která byla postavená v roce 1932 na jejím jižním úbočí. Samotný vrchol (840 m.n.m.) je kousek od chaty, což je cíl naši vycházky. Výhledům až na Malou Fatru překáží bohužel stromy. Jediné pohledy si užijeme pouze v průseku během stoupání. 

Po příjemném občerstvení na horské chatě nás již čeká nenáročný sestup stejnou trasou. Červená turistická značka, která se na jednu dobu ztratila pod sesuvem půdy nás zanese zpět hustými lesy až k železniční zastávce Mosty u Jablunkova, kde naše putování končí.

Destinace: Turistická chata Gírová
Délka trasy: 9.2 km
Místo srazu: Vlakové nádraží Havířov
Čas srazu: 7:30 hod.
Výchozí stanice: Žel. st. Mosty u Jablunkova
Konečná stanice: Žel. st. Mosty u Jablunkova
Start výletu: 9:00 hod.
Předpokládaný návrat: 19:00 hod.
Úroveň jazyka: A1 - B2
Náročnost: ikonaikonaikonaikonaikona
(2/5 - vhodné pro turisty, kteří občas někde vyrazí)

Trasa

Co můžete očekávat

Výhody našich výletů

 • zbavení se ostychu
 • výuka v reálném prostředí
 • spojení příjemného s užitečným
 • poznávání nových lidí s podobnými zájmy
 • Foto z minulé akce

  foto z minulého výletufoto z minulého výletufoto z minulého výletufoto z minulého výletufoto z minulého výletu

  Objednávkový formulář

  No fajne, hned ušetříš 200Kč za jednoho!

  No fajne, tak to máš hned 599Kč za všecky!

  Souhlasím s obchodními podmínkami a se zpracováním osobních údajů v souladu s Obecným nařízením Evropského parlamentu a Rady č.2016/679 neboli GDPR.

  FAQ (často kladené otázky)

  Vybavení?

  ikona botyDoporučujeme vhodnou pevnou obuv a pohodlné oblečení do přírody.

  ikona tužkyVezměte si s sebou něco na psaní a hlavně dobrou náladu.

  ikona jídlaNěco malého na zub ti určitě bodne.

  ikona pivaŘidičák radši nech doma, naše motto: "S každým pivkem o úroveň výš!" :)

  Záleží na mé úrovni angličtiny?

  Moc to neřeš, pokud o sobě dokážeš říct pár slov, výlet si užiješ stejně jako pokročilejší studenti. A pokročilejší výletníci si taky příjdou na své, pro ně občas máme i rodilého mluvčího.

  Pro koho je kurz určen?

  Pro širokou veřejnost ať již jste s námi někdy studovali či nikoliv. Pro ty, kteří se rozhodli věnovat své angličtině aktivně a zároveň spojit příjemné s užitečným.

  Mohu s sebou vzít děti?

  Samozřejmě, pokud jsou však zvyklé na hory chodit a ujdou celou délku trasy. Nedoporučujeme s sebou brát děti mladší 7 let. Pokud jsou však sporťáci, mohou s nám jít i mladší:-)

  Co je v ceně výletu?

  Co není v ceně výletu?

  Tempo?

  Je přizpůsobeno tak, aby vyhovovalo všem. Nejde o žádný závod, do naší cílové stanice dorazí i rekreační turisté, kteří nebudou mít problém tuto vzdálenost zdolat díky našim učebním přestávkám.

  Omezení?

  Nekoná se za nepřízně počasí. V takovém případě budete včas informováni, můžete potom využít dalšího termínu.

  Uzávěrka?

  7 dní před každým termínem.

  Účastníci našich výletů

  Tomáš

  Tomáš

  Zúčastnil jsem se již mnoha výletů s jazykovou školou Lovely Language School. A vřele je doporučuji všem. Na výletech je vždy super parta a konverzace je zde opravdu hrou. Velký přínos pro mě má, že si opravdu bez ostychu pohovořím anglicky s dětmi, se studenty škol, s dospělými na všech úrovních. Konverzace zde plyne dle mého o mnoho jednodušeji než v učebnách. Chtěl bych tímto poděkovat našim zkušeným a přátelským lektorům za obětavost a perfektní organizaci těchto výletů.

  Tereza

  Tereza

  Výšlap jsme si moc užili, nasmáli jsme se a naučili se něco nového v angličtině. Děkujeme!

  Petr

  Petr

  Výšlap na Kozubovou byl můj první s jazykovou školou, kam jsem dříve chodil na lekce. Akce tohoto druhu považuji za výborný nápad. Za sebe oceňuji možnost osvěžit si konverzaci v angličtině a poznat nové lidi, vše spojeno s pohybem v příjemném prostředí. To se povedlo díky lektorce Petře a bezchybné organizaci. Určitě se zase někdy přidám.

  Věra

  Věra

  Byl to můj druhý pohodový výšlap s angličtinou a lituji, že nemůžu s vámi chodit častěji. Děkuji Petře za trpělivost s našimi znalostmi a ostatním za příjemnou společnost

  Emil

  Emil

  Zúčastnili jsme se prvního výletu v roce 2018 a můžeme jen doporučit. Výborně strávený sobotní den. Za danou cenu téměř celodenní konverzace v AJ a to i za účasti rodilého mluvčího. Fajn parta i ostatních lidí. Velice doporučuji také konverzace zdarma každý první pátek v měsíci - Zodomka.

  Tomáš

  Tomáš

  Vřele doporučuji tuhle jazykovku, obzvláště výlety na kole a angličtinu pěšky....nezávazná konverzace, příjemní lidé a výborní lektoři. Angličtina mi pomáhá při výletech za potápěním v Egyptě a jiných zemích.

  Lucie

  Lucie

  Výlety se vždy vydařily, skvělá organizace, parta super lidí, které člověk pozná, kolem samá příroda, co víc si přát... a hlavně English please English! :D Všem můžu jen vřele doporučit ! :)

  Ketty

  Ketty

  LLS mohu doporučit určitě všem bez rozdílu věku. Škola je na velmi vysoké úrovni. Výuka probíhá v přátelské atmosféře, vč. různých outdoorových aktivit. Posun v konverzaci byl znatelný již po absolvování pár lekcí i následném praktickém uplatnění např. při dovolené v zahraničí.

  obrázek z výletu
  obrázek z výletu
  obrázek z výletu

  Máš zájem o jazykový kurz?

  Hledal jsi kurz angličtiny a místo toho jsi našel naše výlety?
  Snadná pomoc, navštiv stránky naší havířovské jazykové školy Lovely Language School a vyber si kurz, který ti bude nejvíce štymovat. "Ať ti to gró a zpjévo!"

  Lovely Language School

  papoušek

  Kontakt

  ikona adresa

  Zastav se

  E. Krásnohorské 1304/16
  73601 Havířov - Podlesí

  Jejda, pokud jsi nás nezastihnul, asi učíme nebo jsme někde v terénu. Zkus nám cinknout.

  ikona adresa

  Zavolej nebo napiš

  +420 776 223 647
  info@lovelyenglish.cz

  Pokud to nezvedáme, nevěš hlavu, zavoláme ti zpět nebo nám pošli krátkou textovou zprávu (SMS).

  ikona adresa

  Máme otevřeno

  Po-Čt: 8:00 - 18:00
  Pá: 8:00 - 16:00

  Nekvaltuj, jsme v jednom kole, než za námi vyrazíš, radši si domluv schůzku předem.

  ikona sociální media

  Jsme na sockách

  Facebook Instagram Twitter

  Kukni co je u nás nového nebo napiš co máš na srdci.

  © 2023 Lovely Language School, ič: 73175927, zapsán v živnostenském rejstříku MÚ Havířov, designed by Personal Computer Consulting